Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Oferta Integracyjnego Stowarzyszenia Rehabilitacyjno-Sportowego "Culani"

Integracyjne Stowarzyszenie Rehabilitacyjno-Sportowe "Culani"

siedziba: ul. Na Uboczu 3, Warszawa

telefon: 662 383 252

e-mail:  kris@culani.org.pl 

strona internetowa klubu: http://www.culani.org.pl

Integracyjne Stowarzyszenie Rehabilitacyjno-Sportowe „Culani” jest pozarządową organizacją pożytku publicznego, nie działającą dla osiągnięcia zysku.

Od 1995 roku klub lat zajmuje się różnymi formami aktywnej rehabilitacji oraz aktywizacją poprzez sport osób niepełnosprawnych ruchowo w każdym wieku.

Na przestrzeni lat były to: szermierka na wózkach, szermierka dzieci i młodzieży, pływanie, hipoterapia, tenis stołowy, boccia, wędkarstwo, curling na wózkach oraz wiele zorganizowanych turniejów, obozów szkoleniowych, ogólnopolskich imprez integracyjnych, wypraw turystycznych i wędkarskich (krajowych i zagranicznych), rehabilitacja domowa, pikniki integracyjne, regularne szkolenie sportowe, udział reprezentantów klubu w zawodach rangi krajowej, Mistrzostwach Polski, Pucharach Świata, Mistrzostwach Europy i Świata w różnych dyscyplinach.

Członkami stowarzyszenia są niepełnosprawni mieszkańcy z całej Warszawy, ale także z innych stron Polski (Puławy, Chełm, Gliwice, Ruda Śląska) i większość z nich nie jest w stanie samodzielnie docierać na czas na treningi sportowe, zawody, zgrupowania.

Od 4 lat "Culani" najmocniej angażuje się szczególnie w rozwój dwóch form sportu i rekreacji, kierowanych szczególnie do osób  z niesprawnością ruchową: curlingu na wózkach oraz wędkarstwa integracyjnego

Drużyna curlingu na wózkach radzi sobie doskonale. Dzięki wsparciu Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki realizowany jest bogaty program szkoleniowy: uczestnictwo w turniejach międzynarodowych, konsultacjach i zgrupowaniach, treningi na torze curlingowym w Bełchatowie. Culani to jedyna drużyna w Polsce, która uczestniczy w rywalizacji międzynarodowej, m.in.: w Europejskiej Lidze Curlingu na Wózkach (klub ostatnio zajął 3. miejsce!), Otwartych Międzynarodowych Mistrzostwach Czech, największym corocznym międzynarodowym turnieju w Pradze w Czechach (12 drużyn) oraz turniejach w Trutnovie, Bełchatowie i Giżycku. W ostatnim roku klub zachęcił do udziału na tyle dużo nowych osób poruszających się na wózkach, że prawdopodobnie niebawem stworzy co najmniej dwie nowe drużyny!

Culani jest od lat inicjatorem i współorganizatorem cyklu ogólnopolskich integracyjnych zawodów wędkarskich „Wędkarstwo dla każdego”. Klub był gospodarzem Mistrzostw Polski oraz Pucharów Polski dla wędkarzy z niesprawnościami. Co roku na 4-6 łowiskach w Polsce odbywają się fantastyczne imprezy, podczas których spotykają się wędkarze pełnosprawni oraz niepełnosprawni. Jest miejsce i czas na sport, rywalizację, wymianę nowinek, integrację i przyjaźnie.  

Dodatkowe informacje:

Sukces drużyny Culani w Czeskiej Lidze Curlingu na Wózkach (2010)

3. miejsce drużyny Culani w Turnieju o Grand Prix Trutnova (2011)

2. miejsce drużyny Culani w Otwartych Miedzynarodowych Mistrzostwach Czech w Curlingu na Wózkach (2011)

1. miejsce drużyny Culani w Turnieju o Grand Prix Trutnova (2012)

 

Kalendarz

Listopad 2019

po wt śr cz pt so nd
1
Events of the day 2 Listopad 2019 (sobota)
Events of the day 3 Listopad 2019 (niedziela)
4
5
Events of the day 6 Listopad 2019 (środa)
7
8
Events of the day 9 Listopad 2019 (sobota)
Events of the day 10 Listopad 2019 (niedziela)
11
12
Events of the day 13 Listopad 2019 (środa)
14
15
Events of the day 16 Listopad 2019 (sobota)
Events of the day 17 Listopad 2019 (niedziela)
18
19
Events of the day 20 Listopad 2019 (środa)
21
22
Events of the day 23 Listopad 2019 (sobota)
Events of the day 24 Listopad 2019 (niedziela)
25
26
Events of the day 27 Listopad 2019 (środa)
28
29
Events of the day 30 Listopad 2019 (sobota)
X

Wyślij link znajomemu