Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Z Ursynowa na kajaki

18.06.2019
Pozostałe
Pływanie

Po raz ósmy Fundacja AVE dzięki dofinansowaniu dzielnicy Ursynów zaprasza mieszkańców Ursynowa na rodzinne spływy kajakowe. Zaplanowano cztery trasy na Narwi i jej kanałach, Bzurze, Wkrze oraz Orzycu.

- Bardzo się cieszymy, że w poprzednich edycjach nasza propozycja cieszyła się gigantycznym zainteresowaniem – mówi Bartłomiej Włodkowski z Fundacji AVE. – Chętnych do udziału było prawie trzykrotnie więcej niż miejsc. W tym roku zwiększyliśmy pulę i mamy nadzieję, że jeszcze więcej osób będzie mogło aktywnie spędzić czas na wodzie - dodaje.

Wyprawy Fundacji AVE zabezpieczają uprawnieni przewodnicy oraz ratownicy WOPR, dlatego każdy może czuć się bezpiecznie. Spływy otwarte są zarówno dla osób doświadczonych, jak i dla nowicjuszy. W ramach każdego wyjazdu zaplanowano również krótki instruktaż z wiosłowania i prowadzenia kajaka.  

Za każdym razem uczestnicy pokonają od 13 do 18 km. – To dystans przystępny także dla osób, które pływają okazjonalnie – wyjaśnia Włodkowski. – Płyniemy w dwuosobowych kajakach polietylenowych, a każde dziecko musi być pod opieką osoby dorosłej. 

Na niedzielę 23 czerwca zaplanowano bardzo interesujący i mało znany szlak Narwi wokół Pułtuska, połączony z kilkukilometrowymi, malowniczymi kanałami. 7 lipca Ursynowianie pokonają Bzurę w okolicach Sochaczewa, 21 lipca dolny odcinek Wkry, a 25 sierpnia malowniczy, wąski Orzyc. 

Każdy spływ startuje sprzed ursynowskiego ratusza o g. 9. Powrót w to samo miejsce ok. g. 17/18. Organizatorzy zapewniają transport busami sprzed ratusza Dzielnicy Ursynów na miejsce startu spływu oraz z powrotem. W przypadku niepogody impreza zostanie przełożona  na inny termin, a zapisani uczestnicy zostaną o tym poinformowani telefonicznie. 

Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy poprzez stronę internetową fundacjaave.pl (w zakładce „8. Ursynowska Akademia Kajakowa znajdują się stosowne linki). Po wypełnieniu formularza zgłoszone osoby otrzymają mailowe potwierdzenie o zapisie na spływ oraz szczegóły dotyczącej wyprawy. Koszt udziału: 25-30 zł osoby dorosłe, 15 zł dzieci i młodzież do lat 18.

Archiwum aktualności

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu