Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

XI Triathlon Warszawski. Rodzinna rywalizacja na pływalni i w parku

14.09.2019
Bieganie
Pozostałe
Pływanie
Rekreacja

W sobotę na Ursynowie rozegrano XI Triathlon Warszawski. W zawodach wzięło udział ok. 80 osób, wśród nich ponad 20 dzieci. Główny punkt programu, oryginalny Triathlon Rodzinny, skupił aż 23 ekipy.

To już jedenasta odsłona Triathlonu Warszawskiego organizowanego przez Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji wraz z UKS G8 Bielany i Parkiem Kultury w Powsinie. Amatorski tróbój cieszy się wielką popularnością ze względu na nietypowy rozkład jazdy. Uczestnicy zawodów startują indywidualnie, jednak specjalna konkurencja, która zawsze wieńczy zmagania, jest wyróżnikiem tych zawodów. Mowa oczywiście o rywalizacji rodzinnej.

- Jestem z tatą i bratem. Najbardziej cieszę się, bo możemy startować razem. Kibicuję im tak bardzo, ponieważ wspólnie możemy być najlepsi. To super uczucie, ale musimy nadrabiać straty z basenu - mówi Adam, który brał udział w rodzinnej rywalizacji.

Tradycyjnie już zmagania rozpoczęły się od konkurencji na kabackiej pływalni UCSiR Aqua Relaks. Każdy chciał wykręcić jak najlepszy czas, by do kolejnych konkurencji przystąpić z cennymi, bonusowymi sekundami. Dzieci, które mierzyły się w aquathlonie (specjalnej konkurencji tylko dla nich - basen i bieganie, bez roweru), musiały przepłynąć 200 metrów, dorośli zaś mieli do pokonania dystans dwukrotnie dłuższy.

Kibice dali o sobie znać już na basenie. Rozstawili się na górnej trybunie i mocno dopingowali członków swoich rodzin. - Nie mogę startować, bo mam wybity bark, ale jestem i pokazuję, że wierzę w sukces rodziny. Zdzieram gardło w słusznej sprawie. Nie spodziewałem się aż takich emocji. Widzę, że takich dopingujących ojców jest dużo więcej - dobrze się bawimy przy okazji - mówi Stanisław, który dopingował swoją rodzinę.

Najlepsze czekało jednak w Powsinie. Zieleń, zapach łąk i lasów, idealnie wyznaczona trasa - to wymarzone warunki do biegania i jeżdżenia.

- Pogoda jest idealna. Mamy las, pola, słońce i lekki wiatr, który przyjemnie chłodzi w trakcie jazdy. Nie można sobie wyobrazić lepszych warunków, poważnie! - zauważa Kuba z UKS G8 Bielany, które współorganizowało imprezę.

Okrążenia rowerowe i biegi odbyły się błyskawicznie. Nie było opóźnień i nieprzewidzianych komplikacji - wszystko jak w szwajcarskim zegarku. Po startach indywidualnych nadszedł czas na główną atrakcję, czyli rozstrzygnięcie zawodów rodzinnych. Nie ma żadnych wątpliwości - to właśnie ten etap emocjonował wszystkich. Kibice podbili temperaturę o kilka stopni, a rodziny dopingowały się wewnętrznie tak intensywnie, że niektórym brakowało sił jeszcze przed startem.

- Tata jedzie rowerem, ja czekam na niego i pobiegnę tak szybko, jak tylko umiem. Mam nadzieję, że za chwilę nadjedzie, bo jeśli da mi trochę przewagi, to będzie większa szansa, że wygramy. Zmęczyłem się samym czekaniem - mówi Jasiek.

Gdy opadły emocje i adrenalina się unormowała, wszyscy zawodnicy wzięli udział w podsumowaniu i uroczystym rozdaniu stylowych, drewnianych medali. Najlepsi otrzymali atrakcyjne nagrody, chociaż jak sami przyznali, najważniejsza była zabawa i wspólnie spędzony czas.

Archiwum aktualności

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu