Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa

Wrześniowe pasmo sukcesów tenisistów stołowych z UKS Lupus Kabat

08.10.2020
Pozostałe

Minął wrzesień a razem z nim liczne starty zawodników UKS Lupus Kabaty. Praca tenisistów stołowych na treningach i obozach zaowocowała ogromnymi sukcesami. „Wielu zawodników pokazało się ze swojej najlepszej strony, cieszy zarówno dobra gra najmłodszych zawodników na turniejach wojewódzkich jak i awans naszych juniorów na Mistrzostwa Polski” – komentuje Grzegorz Smyk – trener i prezes ursynowskiego „Lupusa”.

Zacznijmy od WOM-u Klubowego czyli Warszawskiej Olimpiady Młodzieży – w relacji międzyklubowej.

W tym turnieju Lupus zdobył 12 medali! 4 złote, 6 srebrnych i 2 brązowe.

J. Bodasiński / J. Kowalczyk - debel

Martynka Zarzycka - nagroda: najmłodsza zawodniczka turnieju!

Kolejnym sukcesem było zwycięstwo w turnieju eliminacyjnym i awans Feliksa Gulana do Mistrzostw Polski „Żaków” Dodatkowo ten sam zawodnik zdobył złoty medal w 65. Memoriale redaktora Janusza Strzałkowskiego. Feliks to rocznik 2009.

We wrześniu rywalizowali również „juniorzy” na Mistrzostwach Mazowsza. Tu również znakomicie zaprezentowali się zawodnicy Lupusa Kabaty. Awans do Indywidualnych Mistrzostw Polski wywalczył Robert Czernecki, który w parze z Karolem Matyjkiem dodatkowo zdobył srebrny medal w grze deblowej. Ale to nie koniec zmagań juniorów. Odbyły się również Drużynowe Mistrzostwa Województwa w których ekipa Lupusa w składzie: Robert Czernecki, Karol Matyjek, Wojciech Grabarski oraz Szymon Grabarski wywalczyła złoty medal i tym samym awans do Mistrzostw Polski Juniorów. Oto krótki film z zawodów: