Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Wielki finał Grand Prix coraz bliżej!

13.04.2019
Pływanie

Prawie 200 pływaków stawiło się przy na pływalni przy Hirszfelda na czwartym mityngu ursynowskiego Grand Prix. Zawody wkroczyły w decydujący etap, gdyż startujący mają już tylko dwa spotkania, z czego jedno będzie finałowym. Pomimo zniechęcającej pogody stali bywalcy nie odmówili sobie basenowych przyjemności. Organizatorzy cieszą się, bo oprócz doświadczonych pływaków na basenie wciąż da się zauważyć nowe twarze.

Za nami czwarty pływacki mityng ursynowskiego Grand Prix. Poprzednie kolejno śrubowały rekordy frekwencji - licznik zatrzymał się dopiero na 224 zawodnikach. Podczas sobotniego spotkania przy Hirszfelda na trampolinach zameldowało się prawie 200 pływaków.

- Nie było możliwości, żebyśmy zostali w domu. Syn przyszedłby w każdych warunkach - śnieg, grad, pożar - bez znaczenia. Poza tym to już sama końcówka i zbieramy punkty, żeby na końcu wypaść jak najlepiej - komentuje Ania, mama Antka.

Wśród amatorów basenu, oprócz stałych bywalców, pojawili się również nowi zawodnicy. Oni nie mogą już wprawdzie liczyć na punkty w klasyfikacji końcowej - do tego niezbędny był start w przynajmniej czterech mityngach. Jednak nie to jest najważniejsze w ursynowskim Grand Prix.

- Tak się złożyło, że dotarliśmy tutaj dopiero teraz, choć uwielbiamy pływać. Nie słyszeliśmy wcześniej o rankingach i zbieranych punktach, ale chodzi przecież o zabawę i aktywne spędzenie czasu z innymi dziećmi - zauważa Malina.

Do zakończenia 23. edycji Grand Prix pozostały już tylko dwa mityngi. Piąte spotkanie przy Hirszfelda 11 odbędzie się 11 maja. Zapisać się można bezpośrednio w Arenie Ursynów lub drogą mailową: imprezy@ucsir.plWszystkie niezbędne informacje na temat zawodów można znaleźć na stronie internetowej UCSiR.

Archiwum aktualności

Kalendarz

Czerwiec 2020

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
X

Wyślij link znajomemu