Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Ursynowsko-Natolińskie Towarzystwo Sportowe

Dyscypliny sportowe: 

Ursynowsko-Natolińskie Towarzystwo Sportowe

adres: 02-798 Warszawa, ul. Sarabandy 16/22

numer telefonu: 601072722 - Joanna Parfianowicz (szkolenie), 661777692 - Jacek Morawski (imprezy)

adres e-mail: kontakt@unts.waw.pl

strona www: unts.waw.pl

https://www.facebook.com/untswarszawa/

Klub powstał w 1988 roku i jest jednym z najstarszych klubów Ursynowa. Przez szereg lat specjalizacją UNTS-u była lekka atletyka. Działały jednak w klubie również sekcje: szachów, warcabów stupolowych, brydża sportowego oraz tenisa stołowego. 

W 2007 roku doszło do podziału klubu na UNTS, w którym dominuje orientacja sportowa i AKL, który kontynuuje tradycje lekkoatletyczne. 

Zajmujemy się upowszechnianiem kultury fizycznej – prowadzeniem szkolenia w dyscyplinie sportu orientacja sportowa (bieg na orientację, rowerowa jazda na orientację, narciarski bieg na orientację, orientacja precyzyjna), udziałem w rywalizacji sportowej, organizowaniem imprez sportowych i rekreacyjnych. Istniejemy od 1988 roku. Nasze działania kierujemy do wszystkich zainteresowanych bieganiem z mapą, w szczególności dzieci i młodzieży. Nasz zespół to grupa zaangażowanych społeczników dobrze współpracująca przy realizacji zadań, wykwalifikowani, mający sukcesy trenerzy, wspierający rodzice, ambitni, pełni chęci do pracy zawodnicy. Działamy na obszarze Dzielnicy Ursynów, Warszawy, Mazowsza, Polski.

Istnieje możliwość wsparcia klubu poprzez wsparcie akcji "1% dla UNTS".

Wychowaliśmy mistrzów świata i Europy juniorów i młodzieżowców w dyscyplinie bieg na orientację, rowerowa jazda na orientację. Współpracujemy ze Szkołą Podstawową Nr 96 w Warszawie przy organizacji szkolenia w klasach sportowych – uczniowie i absolwenci biegają w naszych barwach, przynoszą dla Ursynowa i Warszawy rokrocznie dużo punktów w systemie sportu młodzieżowego oraz Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży. W organizowanych przez nas cyklach imprez popularyzujących bieganie z mapą uczestniczy regularnie 200-300 uczestników. Coraz większa grupa nowych osób interesuje się bieganiem na orientację.
Jesteśmy największym klubem w dyscyplinie ''orientacja sportowa'' w Warszawie i na Mazowszu, jednym z większych w Polsce. Mamy ponad stu zawodników z licencjami Polskiego Związku.

Otrzymaliśmy dofinansowanie ze środków publicznych na szkolenie sportowe dzieci i młodzieży, szkolenie dla początkujących, a także organizację imprez popularyzujących bieg na orientację: Ursynów Nocą, Mistrzostwa Ursynowa w Biegu na Orientację, Z mapą na Ursynowie. Szczegółowe informacje są podawane na naszej stronie klubowej unts.waw.pl

Realizujemy także zadania własne, niedofinansowane z dzielnicy i miasta, z których mogą skorzystać Ursynowianie: Szybki Mózg – cykl imprez popularyzujących bieg na orientację, jak również World Orienteering Day – impreza w ramach światowego dnia orienteeringu.


Lokalizacja: 

Kalendarz

Październik 2020

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu