Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Ursynowscy tytani wiosłowali ile sił. Eliminacje do WTW

03.04.2019
Gry zespołowe
Pływanie
Sport szkolny

Żeby wiosłować nie potrzeba wody, wystarczy ergometr. Jak robić to dobrze, pokazało pięć ursynowskich szkół podstawowych, które wystawiły swoich najlepszych zawodników. W hali sportowej przy ul. Dereniowej, w eliminacjach do Wioślarskiego Tytana Warszawy, rywalizowało około 160 uczniów. Do finału zawodów przeszło tylko 40 najlepszych. 

To już szósta edycja Wioślarskiego Tytana Warszawy, w której biorą udział uczniowie z 10 warszawskich dzielnic. Rywalizują zawodnicy z klas 5, 6, 7 i 8, w grupach podzielonych ze względu na płeć. Wszyscy mają za zadanie pokonać jak najdłuższy dystans w określonym czasie. Młodsi mają minutę, a starsi półtorej. W każdej kategorii piątka najlepszych zawodników przechodzi do wielkiego finału. Ostatecznie po eliminacjach, każda warszawska dzielnica będzie mogła wystawić 40 zawodników. 

O to, kto będzie reprezentował Ursynów, w hali "Hawajska", na profesjonalnych ergometrach wioślarskich walczyli uczniowie z podstawówek nr 343, 313, 330, 319 i 322. 

- Wielki finał 29 maja na Woli. Uczniowie będą zabiegać o tytuł Tytana i sprzęt sportowy dla swojej szkoły. Tegoroczne zawody są rekordowe ze względu na frekwencję. Coraz więcej uczniów chce współzawodniczyć. Ursynów jak zawsze trzyma formę - mówi Maciej Śliwiński, dyrektor Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego. 

Dla wielu młodych zawodników "wiosłowanie" na ergometrze było debiutem, pomimo to poradzili sobie doskonale. Najlepsi pokonali dystans ponad 300 metrów i byli z siebe bardzo dumni.

- To mój pierwszy raz i nie spodziewałem się, że zajmę drugie miejsce w mojej serii. To był dla mnie bardzo wielki szok. Może być trudno dostać się do finału, ale ja wierzę w siebie - mówił Jakub ze Szkoły Podstawowej nr 340. - Pierwszy raz bierzemy udział w takiej imprezie i dlatego może było ciężko, ale ogólnie było bardzo fajnie - mówiły Marta i Agata z SP 330.

 - Nigdy nie ćwiczyłam na takim sprzęcie, ale pływam i mam silne ręce. Było świetnie, choć mocno się stresowałam przed startem. Bardzo bym chciała zakwalifikować się do finału - mówiła Melania z SP 319.

Zawody organizuje Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie - najstarszy klub sportowy w stolicy. Impreza ma popularyzować tę dyscyplinę sportu wśród młodzieży, a jednocześnie pomóc w znalezieniu nowych zawodników. W maju o tytuł Wioślarskiego Tytana Warszawy będzie walczyć 400 najlepszych uczniów z całej stolicy.

Archiwum aktualności

Kalendarz

Kwiecień 2020

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
X

Wyślij link znajomemu