Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Srebrna Atena! Sukces siatkarek z Ursynowa na mistrzostwach Polski

17.07.2019
Gry zespołowe
Pozostałe

UKS Atena – trenujący na Ursynowie klub żeńskiej siatkówki - może się poszczycić kolejnym sukcesem. Siostry: Małgorzata i Katarzyna Żmijewskie wywalczyły srebrny medal w mistrzostwach Polski kadetek (rocznik 2002) w siatkówce plażowej.

17-letnie zawodniczki mają za sobą udany okres – na początku lipca świetnie poradziły sobie na zawodach półfinałowych mistrzostw kraju, które rozgrywane były w Iławie. Trzecie miejsce w tejże rywalizacji dało im awans do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która zarazem miała status mistrzostw Polski. Finał w Drzonkowie (Zielona Góra) miał być kolejnym etapem na ich drodze po sukces.

Ostatecznie dwie reprezentantki Ateny walczyły na tyle skutecznie, że zostały pokonane dopiero w finale, który przegrały w setach 1:2. Zdobyły one srebrny medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, otrzymując zarazem tytuł wicemistrzyń kraju w kategorii kadetek (rocznik 2002, do lat 17). Siostry Żmijewskie powtórzyły sukces z mistrzostw Polski sprzed dwóch lat. Ich osiągnięcie zasługuje na tym większą uwagę, że dobrą dyspozycję pokazują one nie tylko w rywalizacji plażowej, ale także halowej. 

- Zaczęłyśmy już od samego początku naprawdę dobrze – weszłyśmy w turniej odpowiednio, mając też odrobinę szczęścia, trafiając na słabszego przeciwnika w pierwszym spotkaniu. W drugim meczu czekały na nas niestety gospodynie z Drzonkowa – mówi Katarzyna Żmijewska.

- W drugim meczu zobaczyłyśmy, co nas czeka – ten i kolejny, trzeci mecz grupowy kończył się dopiero po tie-breaku. Ostatecznie jednak trzy zwycięstwa dały nam awans do najlepszej czwórki w Polsce. Najlepsze ekipy mierzyły się już następnego dnia. W półfinale czekała na nas drużyna z Wieliczki – wywalczyłyśmy z nią zwycięstwo w dwóch setach. W finale nie poszło nam już tak dobrze - para reprezentantek Polski, drużyna ze Spały. One okazały się już dla nas za mocne, choć finał wyglądał na dosyć wyrównany pojedynek. Z medalu jednak jesteśmy zadowolone. Nie wierzyłyśmy, że uda nam się zajść aż tak daleko – kontynuuje zawodniczka UKS „Atena”.

Podczas zawodów osobno prowadzona była także klasyfikacja województw. Reprezentująca województwo mazowieckie Atena pomogła zająć Mazowszu trzecie miejsce. Przypomnijmy, w kwietniu tego roku kadetki prowadzone przez trenera Artura Wójcika awansowały do finałów mistrzostw Polski w siatkówce halowej w Olecku.

 

Archiwum aktualności

Kalendarz

Czerwiec 2020

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
X

Wyślij link znajomemu