Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Ruszyły zapisy na Cross Rosłon Kabaty 2019

09.08.2019
Bieganie

Można już zapisywać się na drugi bieg lekkoatletyczny dedykowany pamięci wybitnego trenera AKL Ursynów – Sławomira Rosłona - zmarłego we wrześniu 2017 roku.

12 października, w Parku Kultury w Powsinie odbędzie się impreza sportowa dedykowana wszystkim amatorom biegania. Jej pomysłodawcą i organizatorem jest znany, utytułowany Akademicki Klub Sportowy „Ursynów”, odpowiedzialny również za przebieg kilku innych, rozbieganych wydarzeń, m.in. Memoriału Tomasza Hopfera, Ursynowskich Wtorków Biegacza czy Biegu Passy. Sprawnej organizacji nowej pozycji w sportowym kalendarzu naszej dzielnicy możemy więc być pewni. Biegi zostaną podzielone na dystanse z uwzględnieniem kategorii wiekowych i poziomu sportowego uczestników, tak aby rywalizacja przebiegła płynnie i komfortowo dla każdego zgłoszonego.

Cross Rosłon Kabaty jest adresowany do dzieci, młodzieży i dorosłych. Oprócz biegu w kategorii Open, w której udział mogą wziąć wszyscy uczestnicy dorośli, przewidziane jest także rozegranie biegów dedykowanych dzieciom i młodzieży, gdzie dystans uzależniony jest od roku urodzenia zawodnika. Organizatorzy planują zagospodarowanie terenu boiska Parku Kultury na wzór miasteczka sportowego, gdzie ulokowane zostaną podium, namioty, banery a także pomieszczenia sanitarne i szatnie. Tuż przed biegiem zorganizowana zostanie konferencja prasowa z udziałem lokalnych władz oraz najlepszych sportowców, planujących wziąć udział w wydarzeniu lub zaangażowanych w jego promocję.

Sławomir Rosłon, wielokrotnie odznaczany przez Polski Związek Lekkiej Atletyki  tytułem „Trenera Roku”, specjalizował się w biegach średnich oraz długich, a związany był głównie z AKL Ursynów, SGGW oraz Erisem Piaseczno, chociaż przez pewien okres zajmował się także szkoleniem poza granicami Polski m.in. w Nowej Zelandii. Ten wybitny wychowawca był trenerem kilku pokoleń stołecznych lekkoatletów, doprowadzając ich dzięki swojej charyźmie i pomysłowości do licznych osiągnięć. W gronie jego podopiecznych można wymienić chociażby znakomitą Renatę Paradowską, trzykrotną mistrzynię Polski, błyszczącą w półmaratonach. Jego ostatnim sukcesem było doprowadzenie do srebrnego medalu Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży ucznia LXIII LO im. Lajosa Kossutha - Krzysztofa Weremczuka - w biegu na 2000 metrów z przeszkodami.

Nadrzędnym celem Cross Rosłon Kabaty będzie zatem upamiętnienie patrona imprezy, m.in. poprzez wyznaczenie tras na jego ulubionych dystansach: 1609 m (1 mila) oraz 5 km. Dzieci i młodzież pobiegną na dystansie 400 i 800 m. Pełny program i regulamin wydarzenia zostanie opublikowany na stronie AKL Ursynów do 9 września, zapisy zaś są już otwarte - na portalu datasport.pl.

Archiwum aktualności

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu