Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Popłynęli dla Franka! Przedostatni mityng Grand Prix Ursynowa

11.05.2019
Pływanie

Finał ursynowskiego Grand Prix w pływaniu za pasem! W sobotę odbył się przedostatni już mityng XXIII edycji dzielnicowej imprezy. Tym razem do wody skakało 170 uczestników - wszyscy zjednoczyli siły, żeby wesprzeć charytatywny cel. Pieniądze zbierano na pomoc choremu Frankowi.

Rywalizacja na pływalni przy ul. Hirszfelda trwa od stycznia. W zawodach biorą udział wszyscy - dzieci, młodzież, dorośli - skrupulatne zbieranie punktów jest na finiszu, gdyż przed nami już tylko wielki finał imprezy. Podczas piątego mityngu obserwowaliśmy zmagania 173 pływaków, którzy tradycyjnie startowali w kilkunastu kategoriach wiekowych. Na basenie nie zabrakło stałych bywalców - wielu z nich do tej pory nie opuściło żadnego spotkania.

- Atmosfera jak zawsze świetna, dużo dzieci, więc jest gwarno. Jestem wielkim fanem tego cyklu, bo widzę że mobilizuje mojego syna do systematycznej pracy i treningu. Myślę, że z innymi dziećmi jest podobnie. Poza tym, z każdym startem są lepsze wyniki, więc widać efekty - mówi Michał, tata Maćka.

Mimo końcówki cyklu przy Hirszfelda nie zabrakło nowych twarzy. Choć sobotni debiutanci nie będą liczyć się w klasyfikacji generalnej, to po rozpromienionych twarzach widać było, że punkty są drugorzędne.

- To już piąty mityng, przedostatni, ostatni dzwonek, żeby załapać się do klasyfikacji generalnej - trzeba mieć przynajmniej cztery starty na przestrzeni całego sezonu. Mieliśmy piętnaście nowych osób, one nie będą klasyfikowane, ale chciały popływać i bawić się z nami - mówi Karol Dębski z Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji.

Archiwum aktualności

Kalendarz

Kwiecień 2020

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
X

Wyślij link znajomemu