Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Koncertowa zgarnia wszystko w młodzieżowym pływaniu

28.03.2019
Pływanie
Sport szkolny

Podczas eliminacji 52. Warszawskiej Olimpiady Młodzieży SP 303 pokonała na własnym basenie swoich rywali, zdobywając złote medale we wszystkich czterech konkurencjach.

Sportowe oblicze Szkoły Podstawowej nr 303 ma wiele twarzy – trenujący w KS Metro siatkarze od lat nie pozwalają odebrać sobie tytułu mistrza dzielnicy, koszykarze z Gim92 osiągają sukcesy na poziomie wojewódzkim, pływacy zaś – których szeregi zasila młodzieżowy rekordzista Polski – praktycznie co roku walczą o medale w stołecznych finałach WOM. Nie inaczej będzie również w tym roku. Uczniowie Marcina Grzejdy i Mirosława Małkiewicza do rywalizacji na poziomie miejskim awansowali w pięknym stylu, a nawet trzech! Zawodnicy mieli bowiem do pokonania dystanse w trzech różnych stylach pływackich: klasycznym, grzbietowym oraz dowolnym. Dodatkową konkurencją była sztafeta 6x25m.

- Szanse na zwycięstwo mamy nikłe. Ekipa z Koncertowej to sportowcy klubowi, trenujący 15 godzin tygodniowo. My trenujemy 3 godziny. Myślę, że moi uczniowie zajmą w tym turnieju drugą lokatę  powiedział bez ogródek Andrzej Knop, trener SP 16.

Ekipa z Kabat rzeczywiście zdobyła srebro w klasyfikacji drużynowej, za nimi zaś uplasowali się chłopcy z ZWM. Wśród dziewcząt pierwsze i drugie miejsce za 50 m stylem dowolnym przypadło uczennicom z tej samej szkoły. Nina Kawka i Weronika Waś chodzą razem na Koncertową. Identyczny układ powtórzył się jeszcze w dwóch kolejnych konkurencjach – Gabriela Herbreder oraz Julia Stawicka triumfowały w stylu klasycznym, natomiast Anna Kozińska i Wiktoria Bidnik w dowolnym.

U chłopców rywalizacja również przebiegła na wyrównanym poziomie, tzn. pomiędzy dwoma pierwszymi zawodnikami z Koncertowej nie było dużych różnic czasowych. Faworytom ze Szkoły Podstawowej nr 303 po piętach próbowali deptać konkurenci, jednak trudno im było dogonić w basenie torpedę pokroju Michała Gąsiorowskiego, który w stylu dowolnym zwyciężył wynikiem 26,04 s. W wodzie porusza się on z prędkością prawie 2 m/s, czyli ponad 7 km/h. Większość ludzi nawet nie chodzi tak szybko. Jego kolega z drużyny – Maciej Konarski – zdobył złoto w stylu klasycznym, a Patryk Chupka w grzbietowym.

Chociaż stawką w turnieju był awans do stołecznej olimpiady, podczas trwania rywalizacji panowała luźna, wesoła atmosfera. Organizatorzy zadbali nawet o dawkę dobrej muzyki podczas rozgrzewki i w przerwie przed dekoracją zwycięzców. Medale wręczali gospodarze, czyli uczennice SP 303, którym rola ta wyraźnie przypadła do gustu.

Archiwum aktualności

Kalendarz

Kwiecień 2020

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
X

Wyślij link znajomemu