Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa

Kolarze z WKK z medalami Mistrzostw Polski

27.07.2019
Pozostałe

Podczas Mistrzostw Polski MTB XCO 2019 w Mrągowie reprezentacja Warszawskiego Klubu Kolarskiego pokazała, że jest siłą, z którą każdy musi się liczyć. Nasi sportowcy przywieźli z Warmii i Mazur worek medali.

Mistrzostwa Polski MTB w Mrągowie trwały od 19 do 21 lipca. Kolarze rywalizowali o mistrzowskie tytuły w kilku kategoriach: junior, orlik, elita, cyklosport oraz masters. Zawody rozpoczęły się od zmagań sztafet, gdzie o medale zmagało się 11 ekip. Warszawski Klub Kolarski wystawił aż trzy reprezentacje, dwie z nich sięgnęły po medale.

- WKK zdobyło sreebrny i brązowy medal w sztafetach Mistrzostw Polski. Jesteśmy wyjątkowym klubem i mogliśmy sobie pozwolić na wystawienie dwóch bardzo silnych składów. To ewenement w skali kraju - mówi Błażej Maresz, prezes WKK.

W startach indywidualnych nie było gorzej. Do klubowej kolekcji wpadły kolejne krążki. Matylda Szczecińska wywalczyła złoto w kategorii juniorek. Reprezentantka WKK najszybciej pokonała dystans 4x4200 m - wygrała z rekordową, ponad siedmiominutową przewagą na drugą zawodniczką. Klaudia Czabok stanęła na drugim stopniu podium w kategorii U23 kobiet. W juniorach dobrze spisał się Miłosz Ośko, który wywalczył brąz. Podobnie wypadł Karol Ostaszewski - trzecie miejsce na pudle w kategorii U23 mężczyzn.

O strefę medalową otarło się kilku zawodników. Konrad Czabok był czwarty wśród juniorów, a Antonina Białek zajęła tę samą pozycję w kategorii U23 kobiet.

Mistrzostwa w Mrągowie nie były jednorazowym skokiem formy kolarzy z WKK. Ostatnie zawody napawają optymizmem, bo wysokie lokaty stają się już rutyną.

- Trzy tygodnie wcześniej Dominik Górak zdobył złoty medal w jeździe indywidualnej na czas na szosie na MP w Ostródzie, a Miłosz Ośko brązowy medal ze startu wspólnego. Konrad Czabok był siódmy, a Dominik Górak dziesiąty - dodaje Błażej Maresz.

WKK zbiera pieniądze dla swoich kolarzy, by ci mogli wyjechać na sierpniowe Mistrzostwa Europy we Włoszech. Zbiórka dostępna jest tutaj.