Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Klub Sportowy d'Artagnan Ursynów

Dyscypliny sportowe: 
Klub Sportowy d'Artagnan

telefon:  (+48) 886 766 615 (Waldemar Wróblewski - trener)

e-mail: dartagnanklub@poczta.onet.pl

strona internetowa klubu: dartagnan.ehost.pl

Klub Sportowy d'Artagnan Ursynów działa wśród ursynowskiej młodzieży od roku 1993 kiedy to powstał, jako jeden z pierwszych uczniowskich klubów sportowych w kraju. Obecnie w klubie trenuje 130 dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 20 lat po okiem 3 trenerów - Agnieszki Ulanowskiej, Lecha Koziejowskiego, mistrza olimpijskiego z Monachium i Waldemara Wróblewskiego. 

Zawodnicy wywodzą się głównie z ursynowskich szkół, a przede wszystkim z SP 340, przy której klub ma siedzibę oraz gimnazjum nr 95 funkcjonującego w tym samym zespole budynków. 

W ostatnich latach d'Artagnan konkuruje skutecznie, zwłaszcza w dziewczęcym florecie, z tak uznanymi potęgami szermierczymi jak gdański Sietom AZS AWFiS czy AZS AWF Poznań. 

Stale rośnie liczba medali zdobywanych przez zawodników klubu - najważniejsze to te z Mistrzostw Polski juniorów (4 srebrne, 5 brązowych), Mistrzostw Polski juniorów młodszych (2 złote, 1 srebrny, 2 brązowe), Młodzieżowych Mistrzostw Polski (1 srebrny, 4 brązowe). Zawodniczki i zawodnicy z Ursynowa są powoływani zarówno do kadry Warszawy (w chwili obecnej w kadrze Warszawy młodzików i juniorów młodszych są 24 zawodniczki i zawodnicy z d'Artagnana), jak i kadry narodowej (4 zawodniczki i 2 zawodników w kadrze juniorów). 

Główne miejsce zajęć to przystosowana w podziemiach szkoły sala szermiercza z trzema planszami. Jedynie dzięki przychylności dyrekcji szkoły podstawowej (w której od kilku lat prowadzone są sportowe klasy szermiercze) i gimnazjum możliwe jest prowadzenie niektórych treningów także w sali gimnastycznej. 

Klub od dłuższego czasu zabiega o polepszenie bazy treningowej, która pozwoliłaby z jeszcze większym rozmachem prowadzić zajęcia, do których garnie się ursynowska młodzież. 

KS d'Artagnan jest organizatorem serii turniejów floretowych dla dzieci w wieku do 13 lat: "O Złoty Pendent Portosa", "O Batystowa Chusteczkę Aramisa" czy "O Rekawicę Atosa". Jest także prekursorem organizowania zawodów rozgrywanych w kilku kategoriach wiekowych. 

Dziś, wzorem ursynowskich turniejów, wszystkie imprezy szermiercze w Polsce rozgrywane są tych samych kategoriach 10-11 lat, 12-13 lat i 14-15 lat. 

Z inicjatywy KS d'Artagnan Ursynów są rozgrywane co roku Ogólnopolskie Drużynowe Mistrzostwa do lat 13 we florecie.

Sztandarowym przedsięwzięciem klubu jest międzynarodowy turniej "O Puchar Ursynowa". Są to wszystko turnieje figurujące w kalendarzu Polskiego Związku Szermierczego. 

W lutym roku 2005 KS d'Artagnan Ursynów był organizatorem Mistrzostw Polski Juniorów w Szermierce (we wszystkich rodzajach broni - florecie, szabli i szpadzie dziewcząt i chłopców), zbierając zewsząd bardzo pochlebne opinie.

 

Lokalizacja: 
Siedziba klubu i miejsce treningów

Kalendarz

Sierpień 2020

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu