Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Indywidualne biegi przełajowe

28.09.2016
Sport szkolny

Wczoraj pod Kopą Cwila prawie sześciuset uczniów podstawówek, gimnazjów i liceów wzięło udział w indywidualnych biegach przełajowych będących eliminacją do finałów Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, które w przyszłym tygodniu odbędą się na Torze Wyścigów Konnych "Służewiec".

Młodzi biegacze mierzyli się z wymagającą trasą. Najwięcej problemów sprawiała kilometrowa pętla. Pod jej koniec, gdzieś na osiemsetnym metrze, zaczynała się cała seria ostrych zakrętów, która zmuszała na ciągłej zmiany tempa. Takie „rwanie”, gdy miało się w nogach większość trasy, na pewno nie ułatwiało. Ale właśnie tak miało być.

Wszyscy uczestnicy przez cały czas trwania imprezy mieli dostęp do wody, a na posterunku była karetka pogotowia. Na szczęście ratownicy musieli interweniować tylko kilka razy i za każdym razem kończyło się tylko na odbrobinie strachu. 

Jak zwykle najwięcej uczestników wystartowało w rywalizacji podstawówek. Jest to oczywiste, bo szkół tego rodzaju jest na terenie naszej dzielnicy najwięcej. W gimnazjach frekwencja była już wyraźnie niższa. W liceach startowało dosłownie kilka osób w kategorii.

Trzeba jednak przyznać, że zwłaszcza wyścigi męskie na 1,5 i 3km pokazały, że w naszych szkołach ponadgimnazjalnych jest kilku utalentowanych biegaczy. Na obydwu dystansach prym wiedli wyczynowi lekkoatleci, którzy zaprezentowali formę godną Mistrzostw Mazowsza a nie szkolnych eliminacji dzielnicowych. 

Po startach przyszedł czas na dekoracje. Pierwszych dziesięciu zawodników z każdej z kategorii otrzymało pamiątkowe dyplomy, najlepszej trójce puchary wręczał Wiceburmistrz Ursynowa Rafał Miastowski. 

Już jutro odbędą się biegi sztafetowe. Po nich kilka dni odpoczynku i reprezentacje wszystkich dzielnic Warszawy zjadą na Służewiec, aby rozstrzygnąć kwestię prymatu w stolicy.

Pełne wyniki zawodów.

Dodatkowa galeria zdjęć.


Archiwum aktualności

Kalendarz

Styczeń 2021

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu