II miejsce Ursynowa w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży

02.07.2020
Warszawa Olimpiada Młodzieży - zawody w unihokeju dziewcząt
Pozostałe
Sport szkolny

Ursynów znalazł się na doskonałym, drugim miejscu w stołecznym sporcie szkolnym. W  roku szkolnym 2019-2020 w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży nasi młodzi sportowcy zdobyli w sumie 12 medali i w klasyfikacji punktowej dali się wyprzedzić tylko Ochocie. Mamy też pierwsze miejsce – w kategorii „dzieci”!

Warszawska Olimpiada Młodzieży jest corocznym przedsięwzięciem z wieloletnią tradycją – w tym roku szkolnym rozegrana została już 53. edycja. W zawodach na szczeblu miasta prawo startu mają mistrzowie dzielnic Warszawy, wyłonieni w bezpośrednich zawodach międzyszkolnych w każdej dzielnicy.

W tym roku, ze względu na pandemię udało się rozegrać tylko część konkurencji. Wystarczyło to jednak, aby Ursynów potwierdził swoją silną pozycję w sporcie szkolnym.

„Młodzi ursynowscy sportowcy po raz kolejny potwierdzili swoją klasę i przynieśli dumę naszej Dzielnicy. Jestem przekonany, że gdyby udało się rozegrać zawody we wszystkich konkurencjach, to zaciekle walczylibyśmy o najwyższy stopień podium. Liczę, że w kolejnej edycji uda się zrealizować ten cel.” – mówi  Piotr Zalewski, Zastępca Burmistrza Ursynowa.

W klasyfikacji generalnej młodzi sportowcy zdobyli dla naszej dzielnicy 365 punktów (w tym 174 w kategorii „dzieci”, 147 w kategorii „młodzież” i 42 w kategorii „licealiada”).
Najlepsza dzielnica, czyli Ochota zdobyła 385 punktów, a zajmujące w ostatnich latach pierwsze miejsce Śródmieście zajęło dopiero trzecie miejsce z dorobkiem 340 punków. Zwycięstwo Ochoty jest sporą niespodzianką, bo w poprzedniej edycji WOM ta dzielnica zajęła dopiero szóste miejsce.

Tak jak w poprzedniej edycji, w kategorii „dzieci” Ursynów wywalczył pierwsze miejsce, w rywalizacji młodzieży był trzeci, a w rozgrywkach licealistów dziesiąty.

W klasyfikacji poszczególnych szkół znakomitą formę potwierdziła Szkoła Podstawowa nr 303 przy ul. Koncertowej 4. W rywalizacji dzieci i młodzieży szkoła wywalczyła dwa drugie miejsca. W rozgrywkach licealistów siódme miejsce zajęło LXX Liceum Ogólnokształcące przy ul. Dembowskiego 1.

Serdecznie gratulujemy młodym sportowcom, ich nauczycielom i wszystkim zaangażowanym w ursynowski sport szkolny.