Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Gospodarze górą podczas IV Mistrzostw Ursynowa we wspinaczce ściankowej

01.10.2019
Sport szkolny

Kolejna edycja wyjątkowych zawodów, będących inicjatywą trzech nauczycielek z liceum im. Lajosa Kossutha, przyciągnęła wielu uczniów, chcących zmierzyć się z ursynowską ścianką o wysokości 8,5 m.

Ścianka wspinaczkowa przy Hirszfelda 11 to najbardziej profesjonalny tego typu obiekt na Ursynowie. Konstrukcja o szerokości 17 m wyposażona jest w 15 stanowisk z asekuracją. Zaraz po oddaniu jej do użytku 4 lata temu Joanna Wojciuk, Agnieszka Kałucka i Agnieszka Ciechan postanowiły zorganizować na niej międzyszkolny turniej. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę.

Trzecia, ubiegłoroczna edycja „ścianki” została jednym z dziesięciu zwycięzców konkursu #BeActive, których odbył się w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu 2018. Wyróżnienie przyznane przez Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki jest ogromnym sukcesem trójki ambitnych wychowawców z LXIII LO, gdyż jury – po raz pierwszy w historii - miało do rozpatrzenia ponad 1 000 złożonych wniosków. Otrzymane dzięki wygranej nagrody rzeczowe trafiły do młodych zawodników, biorących udział w tegorocznym turnieju.

Został on przeprowadzony w piątek i ściągnął do Kossutha uczniów ze wszystkich szczebli szkolnej edukacji. W kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce w rywalizacji drużynowej wywalczyła Szkoła Podstawowa im. Samuela Lindego. Kolejne dwa miejsca na podium przypadły w udziale zespołom SP 336. Na poziomie klas VII-VIII triumfowała SP 100 oraz Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 4, które zgarnęło medal również w startach indywidualnych. Nikt jednak nie był w stanie dorównać uczniom z Kosssutha. Rekordowy wynik trenującego w sekcji Ściany Południowej Konstantego Lewandowskiego (9s na automacie) oraz świetny start Dominiki Majszczyk przyniosło gospodarzom w pełni zasłużone złoto.

W ceremonii wręczenia nagród wzięli udział: zastępca burmistrza Piotr Zalewski, dyrektor LXIII LO Anna Jurek oraz Zenon Dagiel i Ewa Garstecka z Wydziału Sportu i Rekreacji.

Archiwum aktualności

Kalendarz

Czerwiec 2020

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
X

Wyślij link znajomemu