Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Fundacja "Run and Fun"

Dyscypliny sportowe: 

Fundacja "Run and Fun"

telefon: 732-800-606

siedziba fundacji: al. Komisji Edukacji Narodowej 36, lok. 112 B, 02-797 Warszawa

e-mail:  info@runandfun.pl 

strona internetowa klubu: http://www.runandfun.pl

Statut Fundacji

Fundacja "Run and Fun" to organizacja zrzeszająca osoby aktywne fizycznie, przede wszystkim fanów biegania. Ideą Fundacji "Run and Fun" jest zachęcanie do aktywnego spędzania czasu wolnego i wspólnego uprawnia sportu.

Na profilu facebookowym fundacji oraz na stronie internetowej znaleźć można wiele praktycznych wskazówek i ciekawostek z zakresu biegania, odżywiania, fizjoterapii i zdrowego stylu życia.

Celem Fundacji jest inicjowanie i wspieranie rozwoju sportu, kultury, edukacji, sztuki, nauki, przede wszystkim zaś:

 • Popularyzacja idei biegania jako najprostszej formy aktywnego wypoczynku.
 • Promowanie kultury fizycznej.
 • Promowanie zdrowego trybu życia.
 • Działalność charytatywna.

Fundacja realizuje swoje cele poprzez:

 • Organizację i wspieranie imprez sportowych, kulturalnych, edukacyjnych i integracyjnych, spotkań, szkoleń, warsztatów oraz festiwali;
 • Scalanie środowiska sportowców i ludzi uprawiających rekreację ruchową
 • Współpracę z instytucjami i organizacjami sportowymi, edukacyjnymi i społecznymi, w kraju i za granicą.
 • Prowadzenie działalności społecznej, edukacyjnej, animacyjnej
 • Wspieranie „młodych talentów” (np. sportowych), w tym organizowanie pomocymaterialnej w formie stypendiów, przydzielanie nowoczesnego sprzętu sportowego oraz zapewnianie możliwości treningu czy innej formy doskonalenia talentu;
 • Przyznawanie nagród osobom lub grupom osób promującym wartości Fundacji;
 • Propagowanie i rozwijanie wiedzy o sporcie;
 • Inicjację wymiany doświadczeń między osobami;
 • Prowadzenie działalności wydawniczej;
 • Inicjację innych form działalności służących celom Fundacji. 

W naszej dzielnicy fundacja realizuje program "Ćwicz po zdrowie na Ursynowie".

„Ćwicz po zdrowie na Ursynowie” to cykl, prowadzonych przez Fundację „Run and Fun” zajęć prozdrowotnych dla mieszkańców Ursynowa w wieku 50+, które odbywają się od maja do listopada w Domu Kultury Stokłosy (ul. Lachmana 5) oraz w Lesie Kabackim. Zajęcia zostały dofinansowane przez Wydział Sportu i Rekreacji Dzielnicy Ursynów w ramach otwartego konkursu ofert .
 
Sześćdziesięciominutowe ćwiczenia z trenerami różnych aktywności fizycznych, m.in. Tai-Chi, Zumba, Tabata, odbywają się dwa razy w tygodniu w godzinach popołudniowych. Co ciekawe i nietypowe w tego typu programach, wszyscy uczestnicy (w 2019 r. jest to 40 osób) mają możliwość przeprowadzenia konsultacji z dietetykiem, pomiaru składu ciała oraz sprawdzenia się w testach sprawnościowych! 

Zajęcia terenowe (biegi, marszobiegi, ćwiczenia wydolnościowe) mają charakter tlenowy mający na celu poprawę pracy układu krążeniowo-oddechowego oraz redukcję tkanki tłuszczowej. Treningi tego typu skutecznie zmniejszają ryzyko zawału serca oraz zwalczają otyłość.

Zajęcia o charakterze wzmacniającym, odbywające się na sali, mają za zadanie wzmocnienie układu mięśniowo-stawowego poprzez ćwiczenia z użyciem własnego ciężaru ciała. Ćwiczenia te pomagają uczestnikom w utrzymaniu wyższej siły mięśniowej przez dłuższy okres swojego życia. Kolejnymi zadaniami zajęć na sali jest poprawa gibkości poprzez ćwiczenia rozciągające statyczne (stretching) i dynamiczne (np. wymachy kończyn górnych i dolnych, skłony). Ma to na celu poprawę mobilności całego układu ruchu uczestnika.

Informacja na temat przebiegu zajęć w 2019 r. (link do podstrony: https://runandfun.pl/ursynow-2019/) 

Kolejny konkurs ofert ogłoszony będzie pod koniec 2019 r. i być może zajęcia te będą ponownie przeprowadzone w przyszłym roku.

Prosimy o regularne śledzenie informacji pojawiających na stronie www.sport.ursynow.pl, a nie przeoczą Państwo informacji o ewentualnych zapisach.
Lokalizacja: 

Kalendarz

Październik 2020

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu