Doskonałe występy reprezentantów AKL Ursynów

15.10.2020
Biegnące zawodniczki AKL Ursynów
Bieganie

Koniec września i początek pazdziernika przyniósł liczne sukcesy lekkoatletów i lekkoatletek Akademickiego Klubu Lekkoatletycznego Ursynów - w różnych kategoriach wiekowych.

Medal sztafety w Mistrzostwach  Polski
3 i 4.10.2020 Łódź  gościła uczestników  z całej Polski, którzy rywalizowali  w sztafetach.
Organizatorem zawodów był Polski Związek Lekkiej Atletyki. Ursynów w tych zawodach reprezentowały dwie sztafety Akademickiego Klubu Lekkoatletycznego. Srebrny medal w sztafecie mieszanej 4 x 400 m zdobyli Julia Sokołowska, Mikołaj Garstecki, Zofia Leśnik i Stanisław Zieliński.

Piąte miejsce w sztafecie 4 x 200 m wywalczyły Julia Żurowska, Julia Lipińska, Macrelina Nowakowska oraz Maja Maszkiewicz.
Zawodnicy pozostają pod opieką szkoleniową trenerów Bogdana Obrockiego i Szymona Skorupskiego .

Mistrzostwa Warszawy Dzieci i Młodzików

Stadion AWF Warszawa gościł  młodych lekkoatletów  startujących  w kategoriach  U-12 i U-14 . Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali  w edycji klubowej Warszawskiej  Olimpiady Młodzieży.
W zawodach uczestniczyli reprezentanci AKL Ursynów. Wśród  najmłodszych uczestników  w kategorii dzieci srebrny medal w rzucie piłeczką palantową wywalczyła Marzena Żurek .

Młodzicy zdobyli 11 medali,  w tym 6 złotych:

Jeremi  Kozakiewicz - 1000 m, Błażej Wróblewski - 2000 m , Kinga Rek - 300 m, Wiktoria Jaworska  - 100 m,

Sztafeta 4 x 100 m w składzie Zoe Pavillet,  Anna Lipińska, Maria Różańska, Kinga Rek

Sztafeta 4 x 100 m w składzie Bernard Badeński, Jeremi Kozakiewicz,  Błażej Wróblewski, Paweł Resiak.

Srebrne medale wywalczyli :

Antoni Łaciak - 300 m , Kinga Rek - skok w dal,  Hanna Szczerbińska - 2000 m ,

Brązowe medale zdobyli : Antoni Łaciak - 100 m ,  Zoe Pavillet -  300 m.

Trenerami młodych zawodników i zawodniczek są Genowefa Patla , Szymon Skorupski, Borys Badeński i Tomasz Damszel .

23 medale w kategoriach U-18 i U-20

26 i 27 września 2020 na obiektach AWF Warszawa odbyły się Mistrzostwa Warszawy w Lekkoatletyce. Impreza zorganizowana została przez Warszawska-Mazowiecki Związek Lekkiej Atletyki w w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.  Ursynów reprezentowała liczna grupa zawodników  Akademickiego Klubu Lekkoatletycznego Ursynów. Reprezentanci  AKL znakomicie się zaprezetowali zdobywając  23 medale w kategoriach U- 18 i U-20 .

Złote medale wywalczyli: Michał Wójcicki  - pchnięcie kulą  i 100 m, Jan Suchorowski -100 m i 200 m, Eryk Urbański  - 2000 m z pzeszkodami, Sander Brouwer 400 m, Piotr Trzebiński -  1500 m , Dominik Przyżecki - skok w dal, Zofia Leśnik - 400 m i 800 m , Maja Zatorska - 800 m, sztafeta   4 x 100  w składzie Zofi Łucjanek,  Nina Polanowska, Justyna Marek, Marianna Sienkiewicz , sztafeta 4 x 100 m w składzie Jan Suchorowski Jan, Dominik Przyżecki, Franciszek Chudak, Stanisław Zieliński, sztafeta  4 x 100  w składzie Julia Żurowska, Marcelina Nowakowska, Julia Lipińska, Maja Maszkiewicz.

Srebrne medale wywalczyli: Stanisław Zieliński- 400 m przez płotki, Julia Lipińska - 100 m, Maja Zatorska - 400 m,  Mariannna Sienkiewicz - 200 m, Hanna Markiewicz  - 800 m .

Brązowe medale  wywalczyli: Julia Żurowska - 100 m , Anna Mazur - 400 m , Sander Brouwer - 800 m .

Zawodników Akademickiego Klubu Lekkoatletycznego Ursynów prowadzą trenerzy : Bogdan Obrocki , Szymon Skorupski , Borys Badeński i Tomasz Damszel.