Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Akademia Sportu i Karate w Warszawie

Dyscypliny sportowe: 

Karate Tradycyjne, czyli oryginalne japońskie karate, jest to starojapońska sztuka walki, oparta na zasadach ''Budo'' - sztuki wojennej. Jest to system bloków, ciosów i kopnięć które w praktyce mają za zadanie obronić nas przed napastnikiem oraz radzić sobie w sytuacji zagrożenia. Istnieje możliwość uczestnictwa w zawodach, turniejach, pokazach, piknikach, obozach oraz zgrupowaniach. Zajęcia są ’’bezkontaktowe’’ i całkowicie bezpieczne.

Korzyści płynące z uprawiania karate tradycyjnego to m.in.: dyscyplina, szacunek do ludzi i pracy, obowiązkowość, poprawa koncentracji i równowagi, ciągła chęć rozwoju, nauka pracy w grupie, zapobieganie wadom postawy, ogólna wysoka sprawność fizyczna: szybkość, skoczność, siła, gibkość.

Treningi prowadzi 7-krotna Mistrzyni Świata w Karate - Sensei Justyna Marciniak 3 Dan - najlepsza zawodniczka karate tradycyjnego na świecie, przez wiele lat w Reprezentacji Polski. Karate trenuje 22 lata. Autorka książki dla dzieci ''Karate, nie tylko dla dzieci'', aktualnie Trenerka Kadry Narodowej Juniorów i Kadetów w Karate oraz inni wykwalifikowani instruktorzy.

Grupy treningowe są organizowane z podziałem na wiek i stopień zaawansowania: przedszkolne, dziecięce, szkolne, dla młodzieży i dorosłych, rodzinne, samoobrona. Każda grupa posiada swój specjalistycznie skonstruowany program edukacyjno-treningowy. Poniżej przykładowy program grupy przedszkolnej:

GRUPA PRZEDSZKOLNE  (4-6 lat)

Specjalistyczny program dopasowany do wieku i stopnia zaawansowania uczestników. Zajęcia dla najmłodszych skupiają się na nauce poprzez zabawę, grach i zabawach edukacyjnych dbających o ogólny rozwój dzieci. Opierają się na technikach zwiększania świadomości wśród dzieci, słuchania ze zrozumieniem, świadomego wykonywania poleceń. Uczą pracy w grupie i wspomagają pewność siebie. Zawierają elementy gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej, które są bardzo wskazane dla dzieci w tym wieku. Stawiają na profilaktykę wad postawy.  Zajęcia są bardzo lubiane przez dzieci, które w naturalny sposób uczą się pierwszych technik karate. Jest to pierwszy filar rozwoju na drodze karateki. Zajęcia są bezkontaktowe.

 • Nauka poprzez zabawę i prace w grupie,
 • Gimnastyka korekcyjno– kompensacyjna i profilaktyka wad postawy,
 • Ćwiczenia poprawiające świadomość i koncentrację,
 • Ćwiczenia ogólnorozwojowe naturalnie rozwijające aparat ruchu,
 • Poznanie etykiety i kultury japońskiej oraz zasad panujących na Dojo (sali treningowej),
 • Podstawowe techniki karate.

NASZE MIEJSCE TRENINGOWE na Ursynowie:

 • DOJO PYRY 
  ul. Kajakowa 12b, 

Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów

Sala 108 na I piętrze.

 • DOJO IMIELIN - CENTRUM 
  ul. Warchałowskiego 4,
  Przedszkole nr 351 / Szkoła Podstawowa nr 323
  Duża sala ''Forum’’ przedszkolna (łącznik do Szkoły 323)
 • DOJO GRABÓW
  ul. Taneczna 54/58, 
  Szkoła Podstawowa nr 100
  Sala do sztuk walki / hala sportowa
   
 • PRZEDSZKOLE 352
  ul. Leonida Teligi 3 

Aktualna oferta zajęć na www.ekarate.pl

ZAPISY I  DODTAKOWE INFORMACJE:

biuro@ekarate.pl

dodatkowe informacje: 515-514-732

Lokalizacja: 
Akademia Sportu i Karate

Kalendarz

Październik 2020

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu